Vysoká škola

 

Ak ste absolvovali základnú a strednú školu a máte pocit, že Vás kynológia nadchla máme pre Vás možnosť rozvýjať sa ďalej u nás na vysokej škole a to v dvoch odboroch. Prvý odbor je profesionálna súťažná poslušnosť Obedience a druhá je Nosework profesional - špeciálne pachové práce 

 

Obedience

Obedience je psí šport v špičkovej poslušnosti. Je zložený z desiatich cvikov, ktoré sa vyvíjajú v priebehu troch stupňoch náročnosti.

Kurz pozostáva z 12-tich lekcií v priebehu ktorých Vás oboznámime so základmi tohto športu. Objasníme Vám základy skúšobného poriadku, vysvetlíme ako vyzerajú cviky a aké je ich prevedenie. Počas jednotlivých lekcii si vyskúšate tiež cvičenie za pokynov stewarda. V priebehu posledných lekcií budú tréningy vedené formou prípravy na skúšky podľa platného skúšobného poriadku obedience.

Platný skúšobný poriadok obedience môžte nájsť tu.

V jednom kurze nikdy nie sú viac ako 3 psy. Jedine tak vieme odovzdať počas jednotlivých lekcií kurzov svojim zverencom dostatok skúseností. 

 

Presný rozpis a štruktúru lekcií Vám odovzdáme písomne na prvej hodine "Základy komunikácie". Cena kurzu je tristo Eur (300 Eur). Po ukončení kurzu sa môžete stať členom klubu ŠKP K-9. 

 

 
 

Nosework profesional

     Psy spoznávajú svet prioritne svojím nosom. Skúmajú a porovnávajú rozličné pachy, ktoré vedia neskôr vyhodnocovať a podľa toho nastaviť svoje správanie. Preto je pre psov vyhľadávanie pachov alebo teda "nosework" jednou z najprirodzenejších disciplín pre psa.

     V tomto kurze Vám vysvetlíme ako môžte naučiť svojho chlpáčia používať ňufák na užitočné veci. Kurz Nosework Profesional je zameraný na vyhľadávanie praktických policajných pachov, ktoré sme rozdelili do troch disciplín:

- vyhľadávanie peňazí

- vyhľadávanie tabaku

- vyhľadávanie zpraní 

     Kurzista si môže vybrať jeden z týchto troch pachov, ktoré chce so svojím psom vyhľadávať. Počas dvanástich lekcii Vám vysvelíme spôsob označenia žiadúceho pachu, ktorý budú psy vyhľadávať v interiery a na pachových radách.

     Na kurze sú v jednej skupine maximálne traja psy. Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek, kto má zvládnuté so svojím psom povely: sadni, ľahni a zostaň.

Ak máte záujem zúčastniť sa jedného z kurzov, vyplňte prosím túto "prihlášku".